Inkl. moms
LG GP57ES40 – Disk drev – DVD±RW (±R DL) / DVD-RAM – 8x/6x/5x – USB 2.0 – ekstern
| Vægt | 0,31 kg |
|---|---|
| Model | GP57ES40 |
| EAN | 8806087132212 |
| Vægt | 0.31 kg |
| Intern | Ingen |
| Produktfarve | Sort, Sølv |
| Diskindlæsningstype | Bakke |
| Optisk drevtype | DVD±RW |
| Grænseflade | USB 2.0 |
| Understøttede disktyper | CD-R, CD-ROM, CD-RW, DVD+R, DVD+R DL, DVD+RW, DVD-R, DVD-RAM, DVD-ROM, DVD-RW |
| Drevenhed, bufferstørrelse | 1 MB |
| CD-skrivehastighed | 24x |
| DVD+R skrivehastighed | 8x |
| CD-R skrivehastighed | 24x |
| DVD-R skrivehastighed | 6x |
| DVD-R dobbeltlags skrivehastighed | 6x |
| DVD+R dobbeltlags skrivehastighed | 8x |
| DVD+RW skrivehastighed | 8x |
| DVD-RW skrivehastighed | 6x |
| DVD-RAM skrivehastighed | 5x |
| CD-læsehastighed | 24x |
| CD-R læsehastighed | 24x |
| CD-RW læsehastighed | 24x |
| CD-ROM læsehastighed | 24x |
| DVD+R læsehastighed | 8x |
| DVD-R læsehastighed | 8x |
| DVD-RW læsehastighed | 8x |
| DVD-RAM læsehastighed | 5x |
| DVD-R dobbeltlags læsehastighed | 6x |
| DVD+R dobbeltlags læsehastighed | 8x |
| DVD+RW læsehastighed | 8x |
| CD-ROM-drev gennemsnitlig tilfældig adgangstid | 140 ms |
| DVD-RAM adgangstid | 360 ms |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 7 Enterprise, Windows 7 Enterprise x64, Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Basic x64, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Home Premium x64, Windows 7 Professional, Windows 7 Professional x64, Windows 7 Starter, Windows 7 Starter x64, Windows 7 Ultimate, Windows 7 Ultimate x64, Windows Vista Business, Windows Vista Home Basic, Windows Vista Home Premium, Windows Vista Ultimate, Windows XP Home, Windows XP Professional |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Ja |
| Driftstemperatur (T-T) | 5 – 50 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -30 – 60 °C |
| Bredde | 144 mm |
| Dybde | 14 mm |
| Højde | 137,5 mm |
| Antal pr. pakke | 1 stk |
| Medfølgende software | LG Burning Tools, PowerDVD 7 (trial version), PowerProducer, Power Backup, Norton Internet Security (60 days trial), YouCam 1.0 |
Du skal være logged in for at afgive en anmeldelse.
Anmeldelser
Der er endnu ikke nogle anmeldelser.