Inkl. moms
ASUS RT-BE88U – Trådløs router 9-port switch – 1GbE, 2.5GbE, Wi-Fi 7 – WAN-porte: 3 Dual Band
| Vægt | 2,63 kg |
|---|---|
| Model | 90IG08V0-MO3N0V |
| EAN | 4711387335680 |
| Vægt | 2.63 kg |
| Ethernet WAN | Ja |
| SIM-kort slot | Ingen |
| 3G/4G kompatibilitet USB-modem | Ja |
| WAN forbindelsestype | RJ-45 |
| Wi-Fi-bånd | Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz) |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| WLAN dataoverførselshastighed (maks) | 5764 Mbit/s |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax), Wi-Fi 6E (802.11ax), Wi-Fi 7 (802.11be) |
| WLAN dataoverførselshastighed (første bånd) | 1376 Mbit/s |
| WLAN dataoverførselshastighed (anden bånd) | 5764 Mbit/s |
| Modulation | 4096-QAM, OFDMA |
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-grænsefladetype | 10 Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 1000,2500,10000 Mbit/s |
| Portvideresendelse | Ja |
| Port udløsning | Ja |
| Dynamisk DNS (DDNS) | Ja |
| Understøttelse af Samba (opbevaring) | Ja |
| Indbygget FTP-server | Ja |
| Mediaserver | Ja |
| VPN-support | nstant Guard |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 9 |
| USB-port | Ja |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 1 |
| Fiber optisk strømstik | SFP+ |
| Båndbreddekontrol | Ja |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Wake-on-LAN klar | Ja |
| Knap til nulstilling | Ja |
| WPS trykknap | Ja |
| MU-MIMO-teknologi | Ja |
| Sikkerhedsalgoritmer | SSH, WPA, WPA-Enterprise, WPA-Personal, WPA2-Enterprise, WPA2-Personal, WPA3-Enterprise, WPA3-Personal, WPS |
| Firewall | Ja |
| Firewall sikkerhed | Maximum Firewall Keyword Filter : 64 • Maximum Firewall Network Service Filter : 32 • Maximum Firewall URL Filter : 64 |
| Forældrekontrol | Ja |
| Filtrering af MAC-adresser | Ja |
| System hændelseslog | Ja |
| Understøttelse af DMZ | Ja |
| Netværk adresse-oversættelse (NAT) | Ja |
| NAT-funktionalitet | • PPTP Pass-Through |
| DHCP-server | Ja |
| Produkttype | Bordplade router |
| Produktfarve | Sort, Grå |
| LED-indikatorer | LAN, Strøm, USB, WAN |
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
| Kabler inkluderet | LAN (RJ-45), RJ-9 |
| AC-adapter inkluderet | Ja |
| Garantibevis | Ja |
| Hurtig start guide | Ja |
| Antennedesign | Ekstern |
| Antenner, antal | 4 |
| Indbygget processer | Ja |
| Processorfrekvens | 2600 MHz |
| Processorkerner | 4 |
| Intern hukommelse | 2000 MB |
| Flashhukommelse | 256 MB |
| Strømkilde type | Vekselstrøm |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 110 – 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Udgangsspænding | 19 V |
| Udgangsstrøm | 2,37 A |
| Bredde | 300 mm |
| Dybde | 188 mm |
| Højde | 60,5 mm |
Du skal være logged in for at afgive en anmeldelse.
Anmeldelser
Der er endnu ikke nogle anmeldelser.