Inkl. moms
ASUS ROG Rapture GT-AXE11000 – Trådløs router 4-port switch – 1GbE, 2.5GbE – WAN-porte: 2 – Wi-Fi 6E – Multi-Band
| Vægt | 3,19 kg |
|---|---|
| Model | 90IG06E0-MO1R00 |
| EAN | 4711081137207 |
| Vægt | 3.19 kg |
| Ethernet WAN | Ja |
| DSL WAN | Ingen |
| SIM-kort slot | Ingen |
| 3G/4G kompatibilitet USB-modem | Ingen |
| WAN forbindelsestype | RJ-45 |
| Wi-Fi-bånd | Tri-band (2,4 GHz/5 GHz/6 GHz) |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| WLAN dataoverførselshastighed (maks) | 4804 Mbit/s |
| Wi-Fi-standarder | 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax), Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| WLAN dataoverførselshastighed (første bånd) | 1148 Mbit/s |
| WLAN dataoverførselshastighed (anden bånd) | 4804 Mbit/s |
| WLAN dataoverførselshastighed (tredje band) | 4804 Mbit/s |
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-grænsefladetype | Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000,2500 Mbit/s |
| Kabelteknologi | 10/100/1000Base-T(X) |
| Portvideresendelse | Ja |
| Port udløsning | Ja |
| Dynamisk DNS (DDNS) | Ja |
| Antal gæstenetværk (2,4 GHz) | 3 |
| Antal gæstenetværk (5 GHz) | 3 |
| Understøttelse af Samba (opbevaring) | Ja |
| Indbygget FTP-server | Ja |
| VPN-server | IPSec, OVPN, PPTP |
| Mediaserver | Ja |
| VPN-support | – VPN Client L2PT |
| 3G | Ingen |
| 4G | Ingen |
| 5G | Ingen |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 5 |
| USB-port | Ja |
| DC-in-stik | Ja |
| Webbaseret administration | Ja |
| Båndbreddekontrol | Ja |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Wake-on-LAN klar | Ja |
| Knap til nulstilling | Ja |
| WPS trykknap | Ja |
| Intelligent gitterteknologi | Ja |
| MU-MIMO-teknologi | Ja |
| MIMO | Ja |
| Sikkerhedsalgoritmer | SSH, WPA-Enterprise, WPA2-Enterprise, WPA3, WPS |
| Firewall | Ja |
| Gæsteadgang | Ja |
| Forældrekontrol | Ja |
| Filtrering af MAC-adresser | Ja |
| URL-filtrering | Ja |
| System hændelseslog | Ja |
| Understøttelse af DMZ | Ja |
| Netværk adresse-oversættelse (NAT) | Ja |
| NAT-funktionalitet | PPTP, L2TP, IPSec, RTSP, H.323, SIP Passthrough, PPPoE relay |
| DHCP-server | Ja |
| Produkttype | Bordplade router |
| Produktfarve | Sort |
| LED-indikatorer | LAN, Strøm, Status, WAN |
| Kabler inkluderet | LAN (RJ-45) |
| AC-adapter inkluderet | Ja |
| Garantibevis | Ja |
| Hurtig start guide | Ja |
| Antennedesign | Ekstern |
| Antenner, antal | 8 |
| Indbygget processer | Ja |
| Processorfrekvens | 1800 MHz |
| Processorkerner | 4 |
| Intern hukommelse | 1024 MB |
| Flashhukommelse | 256 MB |
| Fungerer med Amazon Alexa | Ja |
| Firmware kan opgraderes | Ja |
| Strømkilde type | Vekselstrøm, DC |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 110 – 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 – 60 Hz |
| Udgangsspænding | 19 V |
| Udgangsstrøm | 3,42 A |
| Bredde | 328 mm |
| Dybde | 328 mm |
| Højde | 179 mm |
| Pakkebredde | 371 mm |
| Pakkedybde | 387 mm |
| Pakkehøjde | 118 mm |
| Pakkevægt | 2,96 kg |
| Pakketype | Kasse |
| Antal produkter inkluderet | 1 stk |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |
Du skal være logged in for at afgive en anmeldelse.
Anmeldelser
Der er endnu ikke nogle anmeldelser.