Inkl. moms
TP-Link Archer BE230 V1 – Trådløs router 4-port switch – 1GbE, 2.5GbE, Wi-Fi 7 Dual Band
| Vægt | 1,26 kg |
|---|---|
| Model | Archer BE230 |
| EAN | 4895252503685 |
| Vægt | 1.26 kg |
| Ethernet WAN | Ja |
| SIM-kort slot | Ingen |
| 3G/4G kompatibilitet USB-modem | Ingen |
| WAN forbindelsestype | RJ-45 |
| Wi-Fi-bånd | Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz) |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| WLAN dataoverførselshastighed (maks) | 2882 Mbit/s |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| WLAN dataoverførselshastighed (første bånd) | 2882 Mbit/s |
| WLAN dataoverførselshastighed (anden bånd) | 688 Mbit/s |
| Modulation | 4096-QAM, OFDMA |
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-grænsefladetype | 2.5 Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 1000,2500 Mbit/s |
| Kabelteknologi | 10/100/1000Base-T(X) |
| Portvideresendelse | Ja |
| Port udløsning | Ja |
| Dynamisk DNS (DDNS) | Ja |
| Antal gæstenetværk (2,4 GHz) | 1 |
| Antal gæstenetværk (5 GHz) | 1 |
| Understøttelse af Samba (opbevaring) | Ja |
| Indbygget FTP-server | Ja |
| Mediaserver | Ja |
| VPN-support | • OpenVPN Server |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 5 |
| USB-port | Ja |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 1 |
| Webbaseret administration | Ja |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Knap til nulstilling | Ja |
| WPS trykknap | Ja |
| MU-MIMO-teknologi | Ja |
| Antal datastrømme | 4×4 |
| Sikkerhedsalgoritmer | WPA, WPA-Enterprise, WPA2, WPA2-Enterprise, WPA3 |
| Firewall | Ja |
| Gæsteadgang | Ja |
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
| Forældrekontrol | Ja |
| DDoS beskyttelse | Ja |
| IP-adresse filtrering | Ja |
| Understøttelse af DMZ | Ja |
| DHCP-server | Ja |
| Universal Plug and Play (UPnP) | Ja |
| Produkttype | Bordplade router |
| Produktfarve | Sort |
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
| Compliance-certifikater | CE, Federal Communications Commission (FCC), RoHS |
| Antennedesign | Ekstern |
| Antenner, antal | 4 |
| Fungerer med Amazon Alexa | Ja |
| Fungerer med Google Assistant | Ja |
| Firmware kan opgraderes | Ja |
| Strømkilde type | Vekselstrøm |
| Udgangsspænding | 12 V |
| Udgangsstrøm | 1,5 A |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 – 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 – 90% |
Du skal være logged in for at afgive en anmeldelse.
Anmeldelser
Der er endnu ikke nogle anmeldelser.