Inkl. moms
Jabra Evolve2 75 – Headset – på øret – Bluetooth – trådløs – aktiv støjfjerning – USB-A – støjisolerende – sort – med opladningsstander – Certified for Microsoft Teams
| Vægt | 0,75 kg |
|---|---|
| Model | 27599-999-989 |
| EAN | 5706991024326 |
| Vægt | 0.75 kg |
| Produkttype | Headset |
| Bæremåde | Headset |
| Anbefalet brug | Kontor/Callcenter |
| Headset type | Binaural |
| Produktfarve | Sort |
| Betjeningstaster | Volume +, Volume – |
| Volumenkontrol | Knap |
| Kontrolenhedstype | On-ear control unit |
| LED-indikatorer | Ja |
| Stråleformning | Ja |
| Over the Air Updates (OTA) | Ja |
| Klar stemmeteknologi | Ja |
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
| Høreværnsteknologier | Jabra BalancedVoice, Jabra PeakStop, Jabra SafeTone, Jabra Safetone G616, Sidetone Technology, Speech Normalization |
| Phone Book adgangsprofil (PBAP) | Ja |
| Musikafspilning | Ja |
| Antal parrede enheder husket | 8 |
| Antal enheder der er tilsluttet samtidigt (maks.) | 2 |
| HD-stemme | Ja |
| Tilslut automatisk | Ja |
| Fungerer med Amazon Alexa | Ja |
| Stålhængsler | Ja |
| Forbindelsesteknologi | Trådløs |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-profiler | A2DP, AVRCP, HFP, HSP, PBAP, SPP |
| Bluetooth-version | 5.2 |
| Frekvensområde (musiktilstand) | 20 – 20000 Hz |
| Frekvensområde (taletilstand) | 100 – 8000 Hz |
| Trådløs rækkevidde | 30 m |
| Ørekobling | Supraaural |
| Maksimal indgangseffekt | 30 mW |
| Hovedtelefon frekvens | 20 – 20000 Hz |
| Impedens | 16 ohm (Ω) |
| Driverenhed | 4 cm |
| Støjreduktion | Ja |
| Støjreduktionstype | Aktiv |
| HearThrough | Ja |
| Mikrofontype | Boom |
| Mikrofon frekvens | 5 – 20000 Hz |
| Mikrofon sensitivitet | -35 dB |
| Antal mikrofoner | 8 |
| MEMS-mikrofon (Micro-Electro-Mechanical System) | Ja |
| Mikrofon mute | Ja |
| Batteridrevet | Ja |
| Batteritype | Indbygget batteri |
| Batteriteknologi | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Batterikapacitet | 770 mAh |
| Kontinuerlig lydafspilningstid (med ANC) | 33 t |
| Kontinuerlig lydafspilningstid (uden ANC) | 36 t |
| Genopladeligt batteri | Ja |
| Taletid | 24 t |
| Indikator for batteriopladning | Ja |
| Opladningstid for batteri | 2,7 t |
| Hurtig opladning | Ja |
| Hurtig opladningstid | 35 min. |
| Opladningskilde | USB |
| Taletid (ANC tændt) | 18 t |
| Taletid (ANC slukket) | 24 t |
| Understøttede lydformater | SBC |
| Driftstemperatur (T-T) | -10 – 45 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -10 – 45 °C |
| Bæredygtighedscertifikater | TCO |
| Bredde | 145 mm |
| Dybde | 67 mm |
| Højde | 190 mm |
| Pakkebredde | 199 mm |
| Pakkedybde | 75 mm |
| Pakkehøjde | 238 mm |
| Opladningsstativ | Ja |
| Hurtig start guide | Ja |
| Modtager inkluderet | Ja |
| Brugergrænseflade med trådløs modtager | USB Type-A |
| Bæretaske | Ja |
| Kabler inkluderet | USB Type-A til USB Type-C |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85183000 |
| Nem parring | Ja |
| Fremstillet af genbrugsmaterialer | Ja |
| Samlet mængde genbrugsmaterialer brugt til fremstilling af | 75% |
| Materiale | Skum, Kunstlæder, Metal |
| Certificeret til Microsoft Teams | Ja |
| Stemmestyring | Ja |
| Stemmestyringssprog | Engelsk, Fransk, Tysk, Japansk, Koreansk |
| Understøttede programmer | Jabra Sound+, Jabra Direct, Jabra Xpress |
| Digital signalbehandling (DSP) | Ja |
| Opkaldsstyring | Y |
Du skal være logged in for at afgive en anmeldelse.
Anmeldelser
Der er endnu ikke nogle anmeldelser.