Inkl. moms
Jabra Evolve2 65 MS Stereo – Headset – på øret – Bluetooth – trådløs – USB-C – støjisolerende – sort – Certified for Microsoft Teams
| Vægt | 0,43 kg |
|---|---|
| Model | 26599-999-899 |
| EAN | 5706991022841 |
| Vægt | 0.43 kg |
| Produkttype | Headset |
| Bæremåde | Headset |
| Anbefalet brug | Kontor/Callcenter |
| Headset type | Binaural |
| LED-indikatorer | Bluetooth, Call |
| Virtuel surround | Ingen |
| Pulsmåler | Ingen |
| Bevægelsessensor | Ingen |
| Benledningssensor | Ingen |
| Over the Air Updates (OTA) | Ingen |
| Tænd-/slukkontakt | Ingen |
| Optimeret til | Microsoft Teams |
| Phone Book adgangsprofil (PBAP) | Ingen |
| Antal enheder der er tilsluttet samtidigt (maks.) | 2 |
| Daisy kæde | Ingen |
| HD-stemme | Ingen |
| Tilslut automatisk | Ja |
| Trykaflastning i øret | Ingen |
| Renoveret | Ingen |
| Unified communications | Ingen |
| Push-to-Talk (PTT) | Ingen |
| Fungerer med Amazon Alexa | Ingen |
| Stålhængsler | Ingen |
| Certificering | Avaya;Cisco;Unify;Mitel;Microsoft Teams;Zoom;Google Meet;Amazon Chime |
| Forbindelsesteknologi | Trådløs |
| USB-tilslutning | Ja |
| USB-stik | USB Type-C |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-profiler | A2DP, AAC, SBC, AVRCP, HSP, HFP, SPP |
| Bluetooth-version | 5.0 |
| Frekvensområde (musiktilstand) | 20 – 20000 Hz |
| Frekvensområde (taletilstand) | 100 – 8000 Hz |
| Trådløs rækkevidde | 30 m |
| Maksimal indgangseffekt | 30 mW |
| Hovedtelefon frekvens | 20 – 20000 Hz |
| Hovedtelefon følsomhed | 117 dB |
| Driverenhed | 4 cm |
| Støjreduktion | Ingen |
| HearThrough | Ingen |
| Mikrofon frekvens | 100 – 8000 Hz |
| Mikrofonretningstype | Envejs |
| Mikrofon mute | Ja |
| Batteridrevet | Ja |
| Batteritype | Indbygget batteri |
| Batteriteknologi | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Vedvarende afspilningstid, lyd | 24 t |
| Genopladeligt batteri | Ja |
| Hurtig opladning | Ja |
| Taletid (ANC tændt) | 24 t |
| Udskifteligt batteri | Ingen |
| Standby tid | 67 t |
| FM radio | Ingen |
| Driftstemperatur (T-T) | -10 – 45 °C |
| Bredde | 60,5 mm |
| Dybde | 157 mm |
| Højde | 186 mm |
| Pakkebredde | 53 mm |
| Pakkedybde | 188,5 mm |
| Pakkehøjde | 250 mm |
| Opladningsstativ | Ingen |
| Opladningsetui | Ingen |
| Bæretaske | Ingen |
| Nem parring | Ja |
| Opladningsport til USB Type-C | Ja |
| Opladningstid | 90 min. |
| Certificeret til Microsoft Teams | Ja |
| Automatisk justering af lydstyrken | Ingen |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | Ja |
| Stemmestyring | Ja |
| Dybde (efter britisk standard) | 15,7 cm (6.18") |
| Højde (efter britisk standard) | 18,6 cm (7.32") |
| Bredde (efter britisk standard) | 6,05 cm (2.38") |
| Dybde (med stativ) | 188,5 mm |
| Højde (med stativ) | 250 mm |
| Bredde (med stativ) | 103,5 mm |
| Understøttede programmer | Jabra Plus;Jabra Direct;Jabra Sound+;Jabra Xpress |
| Højttalertelefon | Ingen |
| Automatisk slukning | Ingen |
| Near Field Communication (NFC) | Ingen |
| Digital signalbehandling (DSP) | Ja |
| Emballageindhold | Headset;Carry case;Bluetooth adapter;User documents;USB cable |
| Kraftfuld bas | Ingen |
| Pakkebredde (imperial) | 5,31 cm (2.09") |
| Pakkedybde (imperial) | 18,9 cm (7.43") |
| Pakkehøjde (imperial) | 21,7 cm (8.55") |
| Multipoint tilslutning | Ingen |
| Opkaldsstyring | Remote Call Control (RCC) |
| Type af ørepude | Leatherette size M |
| Produktdimensioner (med stativ, efter britisk standard) | 103,6 x 188,7 x 217,2 mm (4.08 x 7.43 x 8.55") |
| Beskyttelsespose | Ja |
Du skal være logged in for at afgive en anmeldelse.
Anmeldelser
Der er endnu ikke nogle anmeldelser.