Inkl. moms
ASUS TUF Gaming BE9400 – Trådløs router 4-port switch – 1GbE, 2.5GbE, Wi-Fi 7 Multi-Band
| Vægt | 1,5 kg |
|---|---|
| Model | 90IG0A30-MO9C00 |
| EAN | 4711387931851 |
| Vægt | 1.5 kg |
| Ethernet WAN | Ja |
| SIM-kort slot | Ingen |
| 3G/4G kompatibilitet USB-modem | Ja |
| WAN forbindelsestype | RJ-45 |
| Wi-Fi-bånd | Tri-band (2,4 GHz/5 GHz/6 GHz) |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| WLAN dataoverførselshastighed (maks) | 9400 Mbit/s |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 7 (802.11be), 802.11b, Wi-Fi 6 (802.11ax), 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| WLAN dataoverførselshastighed (første bånd) | 688 Mbit/s |
| WLAN dataoverførselshastighed (anden bånd) | 2882 Mbit/s |
| WLAN dataoverførselshastighed (tredje band) | 5764 Mbit/s |
| Modulation | 4096-QAM, OFDMA |
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-grænsefladetype | 2.5 Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 2500 Mbit/s |
| Portvideresendelse | Ja |
| Port udløsning | Ja |
| Dynamisk DNS (DDNS) | Ja |
| Understøttelse af Samba (opbevaring) | Ja |
| Indbygget FTP-server | Ja |
| Mediaserver | Ja |
| VPN-support | nstant Guard |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 4 |
| USB-port | Ja |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 1 |
| Båndbreddekontrol | Ja |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Wake-on-LAN klar | Ja |
| Knap til nulstilling | Ja |
| WPS trykknap | Ja |
| MU-MIMO-teknologi | Ja |
| Sikkerhedsalgoritmer | SSH, WPA2-Enterprise, WPA2-Personal, WPA3-Enterprise, WPA, WPA3-Personal, WPS, WPA-Enterprise, WPA-Personal |
| Firewall | Ja |
| Firewall sikkerhed | Maximum Firewall Keyword Filter : 64 • Maximum Firewall Network Service Filter : 32 • Maximum Firewall URL Filter : 64 |
| Forældrekontrol | Ja |
| Filtrering af MAC-adresser | Ja |
| System hændelseslog | Ja |
| Understøttelse af DMZ | Ja |
| Netværk adresse-oversættelse (NAT) | Ja |
| DHCP-server | Ja |
| Produkttype | Bordplade router |
| Produktfarve | Sort |
| LED-indikatorer | Strøm, LAN, WAN |
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
| Kabler inkluderet | LAN (RJ-45) |
| AC-adapter inkluderet | Ja |
| Garantibevis | Ja |
| Hurtig start guide | Ja |
| Antennedesign | Ekstern |
| Antenner, antal | 6 |
| Indbygget processer | Ja |
| Processorfrekvens | 1500 MHz |
| Processorkerner | 4 |
| Intern hukommelse | 1000 MB |
| Flashhukommelse | 256 MB |
| Strømkilde type | Vekselstrøm |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 110 – 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Udgangsspænding | 12 V |
| Udgangsstrøm | 2,5 A |
| Bredde | 320 mm |
| Dybde | 179 mm |
| Højde | 191 mm |
| Pakkebredde | 442 mm |
| Pakkedybde | 236 mm |
| Pakkehøjde | 82 mm |
| Pakkevægt | 1,25 kg |
| Pakketype | Kasse |
Du skal være logged in for at afgive en anmeldelse.
Anmeldelser
Der er endnu ikke nogle anmeldelser.