Inkl. moms
Hisense 55A7NQ – 55 Diagonal klasse A7NQ Series LED-bagbelyst LCD TV – QLED – Smart TV – VIDAA – 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 – HDR – Direct LED, Quantum Dot – trækulsgrå
| Vægt | 10 kg |
|---|---|
| Model | 55A7NQ |
| EAN | 6942351403465 |
| Vægt | 10 kg |
| Skærm diagonal | 139,7 cm (55") |
| HD-type | 4K Ultra HD |
| Skærmopløsning | 3840 x 2160 pixel |
| Skærmteknologi | QLED |
| Skærm form | Flad |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Skærmens lysstyrke | 275 cd/m² |
| Kontrastforhold (typisk) | 4000:1 |
| LED-baggrundsbelysning | Ja |
| LED-baggrundsbelysning type | Direct-lit LED |
| Responstid | 8 ms |
| Oprindelig opdateringshastighed | 60 Hz |
| Dynamisk kontrastforhold marketing navn | Mega kontrast |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Skærm diagonal (metrisk) | 139 cm |
| Tuner type | Digital |
| Format til analogt signal | Ikke understøttet |
| System for digitalt signalformat | DVB-S, DVB-T2, DVB-T, DVB-C, DVB-S2 |
| Smart TV | Ja |
| Internet TV | Ja |
| Operativsystem installeret | VIDAA |
| Version af operativsystem | U7.6 |
| Skærm spejling | Ja |
| Understøtter Apple AirPlay 2 | Ja |
| Video-apps | All 4, Amazon Prime Video, Apple TV, BBC iPlayer, BritBox, Chili, Disney+, Freeview Play, ITV X, My5, NOW TV, Netflix, Paramount+, Rakuten TV, UKTV Play, YuppTV |
| Musik apps | BBC Sounds, Deezer, YouTube Music |
| Sports-apps | BBC Sports |
| Antal højttalere | 2 |
| Udgangseffekt (RMS) | 20 W |
| Lyd-output kanaler | 2.0 kanaler |
| Indbygget subwoofer | Ingen |
| Lyddekodere | Dolby Atmos, DTS Virtual:X |
| Forbedret lydreturkanal (eARC) | Ja |
| Wi-Fi | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| Ethernet LAN | Ja |
| Bluetooth-version | 4.2 |
| Webbrowser | Ja |
| Produktfarve | Grå |
| VESA montering | Ja |
| Farvenavn | Charcoal grey |
| Panel montering grænseflade | 400 x 200 mm |
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
| Husmateriale | Plast |
| Farve på stativ | Grå |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| Støjreduktion | Ja |
| HDR-teknologi (High Dynamic Range) | High Dynamic Range 10 (HDR10), High Dynamic Range 10+ (HDR10 Plus), Hybrid Log-Gamma (HLG) |
| Spiltilstand | Ja |
| Understøttede videoformater | AVI, WMV, MP4, WEBM, MOV, MKV, FLV, TS, HEVC/H.265, AV1, MPEG2, VP9, H.264, MPEG4, VC-1 |
| Processorkerner | 4 |
| Spilfunktioner | ALLM (Auto Low Latency Mode), Variabel opdateringshastighed (VRR) |
| Plug and play | Ja |
| 4K Ultra HD-opskalering | Ja |
| Forældrekontrol | Ja |
| Antal HDMI-porte | 3 |
| Indgang til pc'en (D-Sub) | Ingen |
| Antal USB 2.0-porte | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 0 |
| HDMI-version | 2.1 |
| Audio Return Channel (ARC) | Ja |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-C-porte | 0 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-A-porte | 0 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-C-porte | 0 |
| Sammensat videoindgang | 1 |
| Digital akustisk og optisk udgang | 1 |
| Udgange til hovedtelefoner | 1 |
| AC (strøm) indgang | Ja |
| Stemmestyring | Ja |
| Stemmeguide | Ja |
| Elektronisk programguide (EPG) | Ja |
| Programmingsperiode | 8 dage |
| Antal OSD sprog | 34 |
| Slumretimer | Ja |
| Fungerer med Amazon Alexa | Ja |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | E |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | G |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 62 kWh |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer | 120 kWh |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
| Hisense-teknologier (AV/TV) | 4K upscaling |
| Bredde (med stativ) | 1232 mm |
| Dybde (med stativ) | 250 mm |
| Højde (med stativ) | 774 mm |
| Vægt (med stativ) | 13 kg |
| Bredde (uden stativ) | 1232 mm |
| Dybde (uden stativ) | 78 mm |
| Højde (uden stativ) | 711 mm |
| Vægt (uden stativ) | 12,3 kg |
| Hurtig installationsvejledning | Ja |
| Brugervejledning | Ja |
| Pakkebredde | 1387 mm |
| Pakkedybde | 145 mm |
| Pakkehøjde | 888 mm |
| Pakketype | Kasse |
| Desktop beslag | Ja |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm |
| Fjernbetjening inkluderet | Ja |
| Batterier inkluderet | Ja |
| Batteritype | AAA |
| Antal understøttede batterier | 2 |
| Holdbarhedsindeks | 7.6 |
| Billede | Ja |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100-240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 60 Hz |
| Pakkevægt | 18,5 kg |
| HDMI | Ja |
| Understøttelse af skærm opdateringshastigheder | 60 Hz |
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Equalizer | Ja |
| Digital Living Network Alliance (DLNA) specifikation | DMP, DMR |
| Equalizer justérbar | Ja |
| Fotoeffekter | Opdelt skærm |
| DLNA-certificeret (Digital Living Network Alliance) | Ja |
| Wi-Fi-bånd | Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz) |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Understøttede lydformater | WMA, WAV, FLAC, MP3 |
| Understøttede billedformater | GIF, JPEG, BMP, PNG |
| Strømforbrug (maks.) | 150 W |
| S/PDIF-udgang | 1 |
| Hybrid Log-Gamma (HLG) | Ja |
| DVB-T2-tuner | Ja |
Du skal være logged in for at afgive en anmeldelse.
Anmeldelser
Der er endnu ikke nogle anmeldelser.