Inkl. moms
Gigabyte P750BS – Strømforsyning (intern) – ATX12V – 80 PLUS Bronze – 200 – 240 V – 750 Watt – aktiv PFC
| Vægt | 2 kg |
|---|---|
| Model | GP-P750BS |
| EAN | 4719331555238 |
| Vægt | 2 kg |
| Total effekt | 750 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 200 – 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Indgangsstrøm | 6 A |
| Strøm faktor | 0,9 |
| Strømkorrektionsfaktor (PFC) | Aktiv |
| Kombineret effekt (+3,3 V) | 100 W |
| Kombineret effekt (+12 V) | 750 W |
| Kombineret effekt (+5 V) | 100 W |
| Kombineret effekt (-12V) | 3,6 W |
| Kombineret effekt (+5 VSB) | 15 W |
| Maks. udgangsstrøm (+3,3 V) | 20 A |
| Maks. udgangsstrøm (+12 V) | 62,5 A |
| Maks. udgangsstrøm (+5 V) | 20 A |
| Maks. udgangsstrøm (-12V) | 0,3 A |
| Maks. udgangsstrøm (+5 VSB) | 3 A |
| Holdetid | 16 ms |
| Effektivitet | 88% |
| Godt signalstrøm forsinkelseshastighed | 100 – 150 ms |
| Strømbeskyttelsesfunktioner | Overstrøm, Overstrøm, Højspænding, Overophedning, Kortslutning, Lavspænding |
| Motherboard, strømstik | 20+4 pin ATX |
| Perifere (Molex) strømstik (4-pin) | 2 |
| Længde på strømkabel på bundkort | 60 cm |
| Antal SATA strømstik | 7 |
| Strømkabellængde SATA | 150,500 mm |
| Strømkabellængde Perifere (Molex) | 150,600 mm |
| PCI ekspres strømforbindelser (6+2 pin) | 4 |
| CPU strømstik (4+4 pin) | Ja |
| ATX strømstik (20+4 pin) | Ja |
| Diskettedrev, strømstik | 2 |
| Floppy-drev, stik | Ja |
| PCI Express stik | Ja |
| Kabeltype | Ikke modulær |
| Formål | PC |
| Strømforsyningenhed (PSU) formfaktor | ATX |
| 80 PLUS certificering | 80 PLUS Bronze |
| Lejeteknologi | FDB |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 100000 t |
| Produktfarve | Sort |
| Kølingstype | Aktiv |
| Ventilator diameter | 12 cm |
| Antal blæsere | 1 blæser(e) |
| Blæser placering | Top |
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
| Bredde | 150 mm |
| Dybde | 140 mm |
| Højde | 86 mm |
| Pakkebredde | 254 mm |
| Pakkedybde | 206 mm |
| Pakkehøjde | 117 mm |
| Pakkevægt | 2,68 kg |
| Pakketype | Kasse |
| Garantiperiode | 3 År |
Du skal være logged in for at afgive en anmeldelse.
Anmeldelser
Der er endnu ikke nogle anmeldelser.