Inkl. moms
Gigabyte P550SS ICE – Strømforsyning (intern) – ATX12V 3.0/ EPS12V – 80 PLUS Silver – AC 155-240 V – 550 Watt – aktiv PFC – ishvid
| Vægt | 2,05 kg |
|---|---|
| Model | GP-P550SS ICE GEU1 |
| EAN | 4719331554910 |
| Vægt | 2.05 kg |
| Total effekt | 550 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 155-240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Indgangsstrøm | 6.3 A |
| Strømkorrektionsfaktor (PFC) | Aktiv |
| Kombineret effekt (+3,3 V) | 100 W |
| Kombineret effekt (+12 V) | 549,6 W |
| Kombineret effekt (+5 V) | 100 W |
| Kombineret effekt (-12V) | 3,6 W |
| Kombineret effekt (+5 VSB) | 15 W |
| Maks. udgangsstrøm (+3,3 V) | 20 A |
| Maks. udgangsstrøm (+12 V) | 45,8 A |
| Maks. udgangsstrøm (+5 V) | 20 A |
| Maks. udgangsstrøm (-12V) | 0,3 A |
| Maks. udgangsstrøm (+5 VSB) | 3 A |
| Holdetid | 16 ms |
| Effektivitet | 90% |
| Godt signalstrøm forsinkelseshastighed | 100 – 150 ms |
| Strømbeskyttelsesfunktioner | Overstrøm, Overstrøm, Højspænding, Overophedning, Kortslutning, Lavspænding |
| Motherboard, strømstik | 20+4 pin ATX |
| Perifere (Molex) strømstik (4-pin) | 4 |
| Længde på strømkabel på bundkort | 60 cm |
| Antal SATA strømstik | 5 |
| PCI ekspres strømforbindelser (6+2 pin) | 2 |
| CPU strømstik (4+4 pin) | Ja |
| ATX strømstik (20+4 pin) | Ja |
| Diskettedrev, strømstik | 2 |
| Floppy-drev, stik | Ja |
| PCI Express stik | Ja |
| Kabeltype | Ikke modulær |
| Formål | PC |
| Strømforsyningenhed (PSU) formfaktor | ATX |
| 80 PLUS certificering | 80 PLUS Silver |
| ATX-version | 3.1 |
| Lejeteknologi | Kugleleje |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 100000 t |
| Produktfarve | Hvid |
| Kølingstype | Aktiv |
| Ventilator diameter | 12 cm |
| Antal blæsere | 1 blæser(e) |
| Blæser placering | Top |
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
| Bredde | 140 mm |
| Dybde | 150 mm |
| Højde | 86 mm |
| Pakkebredde | 254 mm |
| Pakkedybde | 206 mm |
| Pakkehøjde | 117 mm |
| Pakkevægt | 2,11 kg |
| Pakketype | Kasse |
| Garantiperiode | 3 År |
Du skal være logged in for at afgive en anmeldelse.
Anmeldelser
Der er endnu ikke nogle anmeldelser.